New York loobub raiskavatest "ameeriklastest" ja läheb üle keskkonnasõbralikumate taksode peale. Uued hübriidsõidukid tarnib Nissan.
Linna taksokomisjon valis konkursi korras linna järgmiseks taksomudeliks Nissan NV200. "Sellest saab turvailisim, kõige mugavam ja taksoteenuse kasutaja sõbralikum mudel, mis linnal eales olnud," kommenteeris linnapea Michael Bloomberg.
Nissani mudeli jaehind on ca 20 000 eurot. Sõidukil on kaheliitrine neljasilindrine mootor. See mahutab neli reisijat ja nende pagasi. Auto signaal on vähehäiriv ja töötab koos tuledega, mis helisignaali peale vilguvad, uksed töötavad liuguritel ja turvalisust tõstavad külgmised turvakardinad.
Nissan valiti kampaanial "Homne takso" võitjaks tootjate Ford ja Karsan ees. Esimene neist varustas linna taksodega, margiga Crown Victoria, aastaid. Konkursile pakkus Ford väikekaubikut Transit Connect. Linna taksoteenuseid kasutab päevas 600 000 klienti.

5 fotot
- Nissan NV200 - hübriidmootoriga takso, mis hakkab peagi Suures Õunas kliente teenindama. Foto: NYC Raxi
Seotud lood
Sel nädalal sai jõudis avalikkuse ette 8. aprillil 2025 toimuva Laoseis 2025 konverentsi programm, mis keskendub suures osas kogemuslugudele: kokku on laval seitse kasutajalugu nutikate tehnoloogiate ja lahenduste rakendamisest laondussektoris.