Rivo Sarapik • 1. märts 2011
Jaga lugu:

Inspektsioon: vedaja vastutab ka rendiauto eest

Tööinspektsiooni andmeil ei seo Eesti vedusid korraldavad ettevõtted erinevaid seaduseid ning eksivad seetõttu töö- ja puhkeaja nõuete vastu.

„Kuna ettevõtte tegevust veondusalal reguleerivad mitmed seadused ja määrused, on kontrolli tulemused näidanud, et ettevõtjad ei hooma täielikult nende omavahelisi seoseid. Tegutsetakse tavaliselt ainult ühte õigusakti järgides," kommenteeris Lõuna inspektsiooni sõidukijuhtide inspektor Ilmar Ronk. "Ettevõtted ei taha omaks võtta, et omades veoloa alusel väljastatud sõidukikaarti, vastutavad nad veokorralduse eest ning peavad salvestatud andmeid esitama ka renditud või rendile antud autode kohta," tõi Ronk näite.

Näiteks autoveoseaduse, töölepinguseadue, töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ja EÜ määruse 561/2006 vahel on tema sõnul üksteist täiendavad seosed, kuigi otseselt neile seostele viidatud ei ole.

Tööinspektsioon keskendub sel aastal sõidukijuhtide töö- ja puhkeajaga seotud teavitustegevusele. Esimene tasuta koolitus sel teemal toimub ülehomme Tallinnas. Lisainfot saab Tööinspektsioonist.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee