Jaana Pikalev • 3. jaanuar 2011
Jaga lugu:

Amet: Kasumi siirdamine on taunitav

Maksu- ja tolliamet peab kasumi siirdamist maksude tasumiseks kõrvalehoidmiseks taunitavaks, kuid maksusaladuse tõttu ei ütle, kas on käidud ülikasumlikku ekspedeerimisfirmat WETT kontrollimas. 

Küsimustele vastab Kaido Lemendik, maksu- ja tolliameti kontrolliosakonna juhataja:

Kuivõrd on juhtum, kui ettevõte töötab sektori tavapärasest ligikaudu

kümme korda kõrgema kasumlikkusega, kuid ettevõtte omanikule teistes riikides kuuluvatel firmadel praktiliselt kasum puudub, maksuametile siirdehindade seisukohalt huvipakkuv?

Kasumi siirdamine maksude tasumisest kõrvalehoidmise eesmärgil on taunitav.Maksu- ja tolliamet jälgib siirdehindade teemat ja kontrollib vajadusel kahtlustäratavate äriühingute tegevust.

Kas maksuamet on kontrollinud WETT Eestis siirdehindu?

Maksusaladuse tõttu ei saa maksu- ja tolliamet sellele küsimusele vastata.

Kui ettevõtte omanikud toovad oma teiste riikide ettevõtete kasumi Eesti firmasse (näiteks eesmärgil siin see reinvesteerida, mis oleks neile tulumaksuvaba), siis kas selles on üldse midagi seadusevastast, sest kasum tuuakse ju Eestisse, mitte ei viida siit välja ja Eesti riik kahju ei kannata?Siirdehinnarisk on riigis, millest kasum välja suunatakse. Eesti on topeltmaksustamise vältimiseks ja maksudest kõrvalehoidmise takistamiseks valmis tegema koostööd teiste riikide maksuhalduritega, et kasum saaks maksustatud just selles riigis, kus see tekib sõltumatute isikute vahel tehtud sarnases tehingus.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee