Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet ütles, et tuleva aasta riigieelarvesse tehtud muudatusettepaneku tulemusel saavad saarte elanikud uuest aastast sõidusoodustust.
„Riigieelarvest 28,3 miljonit krooni täiendav eraldamine Väinamere Liinid OÜ-le on vajalik Hiiumaa ja Saaremaa püsielanike toimetuleku parandamiseks ning majanduse konkurentsivõime tõstmiseks, vähendades saarelisest asendist tulenevaid kulutusi,” ütles Laanet. „Saarte elanikel on piiratud riiklike teenuste kättesaadavus, sealhulgas haridus- ja tervishoiuteenused, seetõttu on saartel elavad inimesed ebavõrdsemas olukorras võrreldes mandril elavate inimestega.”
Laanet ütles, et varasemalt jäi Riigikogu majanduskomisjonis toetuseta ühistranspordiseaduse muutmise eelnõu, mille eesmärgiks oli parandada saartel tegutsevate ettevõtete konkurentsivõimet ning luua võrdsemad võimalused saartel elavate isikute vabaks liikumiseks võrreldes mandril elavate inimestega.
„Tänaseks on ka valitsuserakonnad aru saanud sõidusoodustuse vajalikkusest ning nad hääletasid täna koos Keskerakonnaga rahanduskomisjonis sõidusoodustuse poolt,” märkis Laanet.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.