• 07.09.10, 17:41
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Veokimüügi turuliider maksis 14 miljonit dividende

Mullu ja kaheksa kuu kokkuvõttes ka tänavu uute veokite müüki juhtiv Scania Eesti kukkus eelmisel aastal kahjumisse. Firma maksis välisomanikule 14 mln krooni dividende.
Scania kontserni kuuluv Scania Eesti teenis eelmisel aastal 231 mln kroonise käibe juures 3,5 mln krooni ärikasumit. Tulumaksueelseks kahjumiks kogunes laenuintresside tõttu 1,2 mln krooni. Aasta varem teenis veokimüüja 771 mln kroonise käibe juures 30 mln kr ärikasumit. Aasta tulemused ulatusid tagasi aastasse 2002, selgub firma aasta-aruandest.
Kaheksa kuu lõikes eelmise aasta sama perioodi tulemust ületavas tarbeautode müügis tegi suurima veokite müük, mis kasvas 111lt 169le. Turuliidri koha eest võitlevad endiselt Scania (48 veokit) ja Mercedes-Benz (45). Eelmisel aastal müüs Scania Eestis kokku 59 veokit.
Scania Eesti andis mullu keskmiselt tööd 103 töötajale, palgakulu moodustas 40,5 mln krooni. Juhatuse ja nõukogu liikmed teenisid 2,9 mln kr.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kui 2008. aastal teenis ettevõte ligi 87% käibest veokimüügist, siis eelmisel aastal kahanes müügi osakaal käibest 64%ni, hoolduse-remondi ja varuosadega kauplemine kasvatasid oma osakaalu kaks korda.

Seotud lood

Uudised
  • 14.09.10, 16:17
Scania Eesti: turg liigub aeglaselt üles
Raskeveokituru turuliider Scania Eesti müügijuht Alar Präämi sõnul tundub kõige ebastabiilsem aeg veokiturul möödas olevat. "Turg hakkab põhjast aeglaselt, väikeste sammudega ülespoole liikuma," lisas Prääm.
Uudised
  • 07.09.10, 14:33
Tarbeautode müük sai mullusest tulemusest jagu
Kaheksa kuuga müüdi Eestis 879 uut tarbeautot ehk seitse protsendi enam kui mullu samal ajal. Augustimüük aga tähistab viimase pooleteise aasta parimat tulemust.
Uudised
  • 01.10.10, 10:40
VIDEO: Scania Eesti juht soovitab Ansipil maksupoliitikat muuta
Kuigi valitsus on kriisiga kenasti toime tulnud, võikid nad maksupoliitika siiski üle vaadata, lausus Scania Eesti juht Tarmo Allemann Äripäeva komnverentsil Äriplaan 2011.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 13:57
Raben Eesti logistikateenused vastavad kohalikele vajadustele, aga Euroopa mõõtkavas
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele