Sillamäe Sadama turundusdirektor Andrei Birov Ust-Luga Sadama naftaterminali avamise venimises suurt probleemi ei näe.
"Pole ju vahet, kas see terminal avatakse suvel või sügisel. Kui Vene Raudtee president Vladimir Jakunin käis veebruaris Eestis, siis ütles ta, et aasta lõpuks saab Ust-Luga naftaterminal avatud," seletas Birov.
"Kui Ust-Luga naftaterminal avatakse, siis läheb osa naftaveost Muugalt Ust-Lugasse," tõdes ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Samas aga Ust-Luga ei saa ju vastu võtta 100-150 tonniseid tankereid. Seega tuleb vähemalt algul osa Ust-Luga naftast väikestel tankeritel Muugale ja sealt viiakse edasi suurte tankeritega," kirjeldas Birov lähitulevikku, kus Muugal on Ust-Lugast ikkagi sügavam sadam. Kaugem tulevik võib kujuneda teiseks.
Kuid praegune kriisiaeg tema seletusel ju lõputult ei kesta. "Tulevikus jätkub ju naftavedu kõigile. Näiteks 2030. aastaks peaks Venemaa ja Euroopa vaheline kaubavahetus olema 400 miljonit tonni," osutas ta tõigale, et ega Ust-Luga ka kõike üksi jõua.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti piiri taga laiuv Ust-Luga Sadam on terminalide avamisega kimpus: mitmeotstarbelise terminali ja naftaterminali avamine tuleb taas edasi lükata, teatab Transport Weekly.
Tallinna Sadama kommertsjuhi Erik Ringmaa sõnul ollakse valmis, et ükskord Ust-Luga Sadama naftaterminal ikka käivitub ja siis tulevad muutused.
Sillamäe Sadama üks osanik ja Silmet Grupp AS juhatuse esimees Tiit Vähi ei soovinud end Ust-Luga naftaterminali teemaga siduda.
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.