Sel nädalal on nii Rootsi kui Taani ministrid taas kinnitanud, et ei pea riigi osalust Skandinaavia lennukompaniis SAS vajalikuks, kuid et lennunduses täna valitsev olukord ning SASi kehv majandusseis lükkab müüki edasi.
Taani rahandusminister Claus Hjort Frederiksen ütles ajalehele Jyllandsposten, et kui Taani riik oma osaluse eest SASis head hinda saaks „oleks rumal ära öelda“. „Hetkel on see siiski vaid teoreetiline võimalus, kuna SAS võitleb ellujäämise nimel. Firma turuväärtus on praegu väga väike,“ ütles ta.
Ka Rootsi majandusminister Maud Olofsson kinnitas eile, et Rootsi riik pole loobunud oma plaanidest riigi osalus SASis müüki panna. „Praegu on aga selline seis, kus ostjad just ei tungle ega oota, et saaks lennufirmat osta,“ ütles ta.
Nii tuleb esialgu jätkata kulude kärpimist, et muuta SAS konkurentsivõimelisemaks ning kahjumitele piir panna. „Loodan väga, et ametiühingud mõistavad olukorra tõsidust. Me peame aitama SASil kulusid kärpida – vaid nii saab SAS kindlustada töökohtade säilimise,“ ütles Olofsson.
Rootsi riigile kuulub SASis 21,4% ning Taani riigile ja Norra riigile mõlemale 14,3%.
Rootsi valitsus on teatanud, et tahab müüa riigi osalused ka sellistes firmades nagu Nordea, TeliaSonera ja SBAB, vahendas di.se.
Seotud lood
Kujutagem ette ühe ettevõtte keskastmejuhti, kes peab nädala lõpus kaitsma oma aasta plaane. See vajab paaritunnist keskendumist ja asi saaks tehtud. Pärast hommikukohvi otsustab ta enne veel „kiirelt“ uudiseid sirvida ja meilid üle vaadata.