• 20.02.09, 15:36
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Ministeerium: püsib surve ekspordi- kui impordihindade alanemisele

Järgmisel kuul püsib nii ekspordi- kui impordihindades surve alanemisele, sest maailmamajanduse madalseis jätkub ja seetõttu püsib ka nafta maailmaturuhind madalal tasemel.
Ekspordihindades oli suurim kukkumine endiselt metsamajanduses, palgi hind kahanes aastaga 28% ja kuises võrdluses 4%, teatas majandus- ja kommunikatsioonimisteerium. Samas oli eelmise aasta jaanuari võrdlusbaas veel väga kõrge (kasv 52%). Konkurentsis püsimiseks välisturgudel pidid metallitootmise ettevõtted langetama jätkuvalt oma toodete ekspordihindu, mis kahanesid nii aastaga kui ka kuuga kümnendiku võrra. Puidutöötlemises langesid hinnad paari protsendi võrra ning keemiatööstuses pöördusid hinnad esmakordselt langusse (-1%). Ülejäänud tegevusalade ekspordihinnad näitasid aastaga veel tõusutrendi. Ehitusmaterjalide ekspordihinnad tõusid 9% ning masinate ja seadmete hinnad 7%. Keskmiselt 4–5% oli hinnakasv metalltoodete tootmises, toiduainete ja jookide tootmises ning tekstiili- ja rõivatööstuses. Peale metalltoodete kasvasid teiste viimati nimetatud tööstusharude ekspordihinnad ka eelmise aasta detsembriga võrreldes.
Impordihindu mõjutas jaanuaris endiselt kõige rohkem nafta maailmaturuhinna kiire kukkumine (võrreldes eelmise aastaga -39%), mis on viitajaga mõjunud ka keemiatoodete sisseveo hindadele ( -2%). Puidu ja puittoodete impordihindade langustempo kiirenes 15%ni. Suurim aastane hinnakasv oli impordis veel metallide osas (17,5%), samas kuuga tõusid nende impordihinnad vaid ühe protsendi võrra. Ka toiduainete ja jookide sisseveo hinnad jätkasid aastases võrdluses kasvujoonel (6%), kuid detsembrikuuga võrreldes olulist muutust ei toimunud. 4–5% tõusid aastaga põllumajandussaaduste, tekstiiltoodete ning paberi ja pabertoodete impordihinnad.
 

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.12.24, 10:27
Maksuvõlglaste arv on kasvanud 35%, pankrotis ettevõtete arv 48%
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele