Suvel, kui saar suvitajaid täis, juhtub
tihti, et ruumikitsikuses pargivad invaautode jaoks reserveeritud kohtadele oma
masina ka täiesti terved inimesed.
Oma Saarele selgitas probleemi invagruppi omav Aili Varbe. „Kui maalt linna sõidan, siis juhtub tihti, et Uue tänava parklas ja Selveri ees on invakohad võetud,“ rääkis Mustjala kandis elav Varbe, kelle sõnul on kohad hõivanud enamasti suured uhked autod. „Eks ma pean siis auto kaugemale jätma,“ märgib naine, kuid nendib, et tegelikult on see ikkagi reaalne vajadus parkida kaupluse lähedale. Tervete jaoks ei ole paar lisasammu probleem, kuid puudega inimesele võib see saada saatuslikuks.
Lahendusena näeb Aili Varbe aktiivsemat tegutsemist politseinike poolt. „Arusaadav, et neil on palju tööd, aga kui ikka paar korda trahvida, siis küll saaks korra majja,“ usub Varbe. Kuressaare politseijaoskonna pressiesindaja Kristi Mägi andmetel pole ühtegi invakohale parkijat rahatrahviga karistatud, kuid suulisi hoiatusi on tehtud mitmeid.
Seotud lood
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.