16. mai 2007
Jaga lugu:

Euroliidu eksperdid hindavad piirikontrolli Narvas

Homseni viibivad Eestis Euroopa Liidu riikide eksperdid, et anda hinnang Eesti maapiiri valve vastavusele Schengeni nõuetele, teatas siseministeerium.

Euroopa Liidu eksperdid annavad järelhinnangu tulevase Schengeni välispiiri valvamisele ja piirikontrollile Narvas. Käesoleva aasta märtsis alustas Narvas tööd uus piiripunkt, mille vastavust Schengeni nõuetele kontrollitaksegi. Möödunud aasta hindamisraportites antud soovituste kohaselt on täiustatud Narva raudteejaama infrastruktuuri ning mobiilseid kontrollivahendeid piirikontrolli teostamiseks rongides.

Möödunud aastal toimusid Eesti Schengeni hindamismissioonid andmekaitses, politseikoostöös, mere-, maa- ja õhupiiril ning konsulaatides. Käesoleva aasta septembris ootab Eestit ees hindamine Schengeni infosüsteemi kasutamisel ning hindamine Tallinna Lennujaamas.

Schengeni hindamismissioonide eesmärk on kontrollida, kas uues liikmesriigis rakendatakse Schengeni õigusruumi nõuded täielikult ning kas kontroll välispiiridel on tõhus. Schengeni Lepingu rakendamise konventsiooni täieliku jõustumisega kaasneb piirikontrolli protseduuride lõpetamine sisepiiridel ning inimesed saavad Schengeni riikides liikuda piiripunkte läbimata.

Schengeni nõuete täielikul täitmisel on Eestil esimene võimalus Schengeniga liitumiseks 31. detsembril 2007.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee