Tehisintellekt on juba praegu inimeste igapäevaelu osa, isegi kui me seda tihti ei märka. See on aga toonud kaasa juriidilisi ja eetilisi küsimusi, mis vajavad tähelepanu juba täna.
- Kas tehisintellekt tohib ise otsuseid vastu võtta? Kes vastutab nende otsuste eest? Sellistele küsimustele üritame saates vastuseid leida. Foto: Raul Mee
Kolmanda Arvamusfestivali eeldebati teemaks on just nimelt krattide kasutuselevõtuga tekkivad küsimused.
Milliseid muutusi vajab õigusruum tehisintellekti kasutamiseks? Kas tehisintellekt tohib ise otsuseid vastu võtta? Mida hakkavad tegema inimesed, kui lihttööd automatiseeritud saavad? Kes vastutab tehisintellekti otsuste ehk algoritmide eest? Nendele ja paljudele teistele küsimustele üritame saates vastata.
Stuudios on Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professor Margit Sutrop ja justiitsministeeriumi õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand. Saadet juhib Tartu Ülikooli praktilise filosoofia teadur Mats Volberg.
Kuula saadet siit:
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.