Tehisintellekt on juba praegu inimeste igapäevaelu osa, isegi kui me seda tihti ei märka. See on aga toonud kaasa juriidilisi ja eetilisi küsimusi, mis vajavad tähelepanu juba täna.

- Kas tehisintellekt tohib ise otsuseid vastu võtta? Kes vastutab nende otsuste eest? Sellistele küsimustele üritame saates vastuseid leida.
- Foto: Raul Mee
Kolmanda Arvamusfestivali eeldebati teemaks on just nimelt krattide kasutuselevõtuga tekkivad küsimused.
Milliseid muutusi vajab õigusruum tehisintellekti kasutamiseks? Kas tehisintellekt tohib ise otsuseid vastu võtta? Mida hakkavad tegema inimesed, kui lihttööd automatiseeritud saavad? Kes vastutab tehisintellekti otsuste ehk algoritmide eest? Nendele ja paljudele teistele küsimustele üritame saates vastata.
Stuudios on Tartu Ülikooli praktilise filosoofia professor Margit Sutrop ja justiitsministeeriumi õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand. Saadet juhib Tartu Ülikooli praktilise filosoofia teadur Mats Volberg.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kuula saadet siit:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aastal jõustuv mootorsõidukimaks sunnib paljusid ettevõtteid oma autoparki ümber hindama ning otsima uusi, kuluefektiivsemaid lahendusi. Üheks praktiliseks alternatiiviks on Eesti haagisetootja Brentex OÜ haagised, mis on täiustunud platvormhaagiste seeriaga. Uus platvormhaagiste seeria ühendab endas tugeva konstruktsiooni, nutika disaini ja põhjamaade tingimustele vastava vastupidavuse.