• 07.08.24, 14:00

Laomajanduse digitaliseerimine: millest alustada?

  • Tõnu TrammTõnu Tramm
Logistikauudised eetris
00:00
Laomajanduse digitaliseerimine: millest alustada?

Kui ettevõtte laomajandus toimub paberi, pliiatsi ja Exceli tabeliga ning soovitu leidmine laoplatsilt võib võtta aega tunde, on vaja midagi kiiremas korras ette võtta. Kuidas ja millest alustada? Sellele küsimusele otsitakse vastust „Logistikauudised eetris“ lavajuttude erisaates.

Saade on salvestatud tänavu kevadel toimunud konverentsil „Laoseis 2024“, kus tehisintellekti kasutamise ja digitaliseerimise võimaluste üle ladudes ja tööstusettevõtetes arutlesid Schenker Eesti lao juht Riido Reiman, Tempest Elva tootmisüksuse juht Lichettey Aavik, tarkvarateaduste instituudi arendusjuht Juhan-Peep Ernits ning Mentosteer tegevjuht ja tehisintellekti strateeg Toomas Mõttus.

Selgub, et digitaliseerituse tase on ettevõtetes väga erinev ning endiselt palju on neid, kus kogu laomajandus toimub paberil ja pliiatsiga. Kust ja kuidas digitaliseerimisega alustada?

Vestlusringi juhtis Coop Eesti keskühistu tegevjuht Rainer Rohtla. Logistikauudised eetris saate toob kuulajateni Digimeerik.ee.

Fotol: Laoseis 2024 konverentsi aruteluring
Foto autor: Raul Mee

Hetkel kuum

Juhtide põud on pärssinud veovõimekust kogu Euroopas, samal ajal kui nõudlus kaubavedude järele pigem kasvab.
Uudised
  • 03.02.26, 18:06
IRU uuring: Euroopas on puudu 444 000 veokijuhti
Kaubaveomaht Euroopas kasvab, kuid veovõimekus pigem kahaneb
Park Rae esimesed rentnikud saavad sisse kolida juba 2027. aasta esimeses pooles.
Uudised
  • 02.02.26, 11:37
Lehmja külla rajatakse Eesti suurim logistikapark Park Rae
Eesmärgiks Baltimaade esimene LEED Platinium sertifikaat
Külmastu tulenevad rikked võivad rivist välja lüüa kogu atopargi.
Uudised
  • 06.02.26, 14:31
Jaanuari külmalaine paljastas Euroopa transpordivõrkude nõrkused
Tööjõukulude kasvule on vaja pidur peale saada – ettevõtetes puudub täna igasugune puhver, mis võimaldaks tööjõukulusid tõsta ilma, et see otse toote/teenuse hinda ei läheks, sõnab Urmas Uudemets.
Intervjuu
  • 05.02.26, 12:30
Via 3L-i juht Urmas Uudemets: vajame tootjate, jae- ja hulgikaubanduse ning logistika sisulist koostööd
“Meil on kauplusi ilmselgelt liiga palju”
Viimased kolm aastat töötas Andra Ligi DHL Express Soome müügidirektorina.
Uudised
  • 09.02.26, 14:16
DHL Express Estonia uueks tegevjuhiks sai Andra Ligi
Kampaania toimub kõikides Euroopa Liidu liikmesriikides, lisaks Šveitsis, Türgis ja Serbias.
Uudised
  • 09.02.26, 10:34
Tähelepanu: algas üle-Euroopaline veokite ja busside kontrollikampaania
Luubi all on iga detail: alates sõidukite seisukorrast kuni juhi dokumentideni välja
Foto on illustreeriv.
Uudised
  • 03.02.26, 15:05
Kasvav probleem Euroopa maanteetranspordis: kanepi tarvitamine roolis olles
Reeglid on riigiti erinevad, kuid karistused kutselistele juhtidele karmistuvad kõikjal
Lennuradari laokompleks asub logistiliselt strateegilises kohas, Tallinna ringtee ja Suur-Sõjamäe tee vahetus läheduses.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele