Uuest aastast keelustatakse Venemaalt pärit veeldatud maagaasi import
Alates 1. jaanuarist 2026 kehtib Eestis Venemaalt ja Valgevenest pärit veeldatud maagaasi (LNG) täielik impordikeeld. Muudatusega kaotatakse senine erand, mis võimaldas Venemaalt pärit LNG importi väljaspool ülekande- ja jaotusvõrku.
Täiendavalt keelati 1. detsembrist Venemaalt ja Valgevenest pärit atsükliliste süsivesinike ostmine, importimine ja üleandmine. Siseriiklikud sanktsioonid võeti vastu septembris, need on kehtestatud rahvusvahelise sanktsiooni seaduse alusel ning nende eesmärk on vähendada agressorriigi majanduslikke võimalusi jätkata sõjategevust Ukrainas.
AS Tallink Grupi uusim kiirlaev MyStar on viimastel kuudel kuuel korral tankinud bio-LNG kütust. Elengeri hangitud taastuvatest toorainetest valmistatud veeldatud maagaas aitab oluliselt vähendada laevanduse heitmeid ning seeläbi keskkonnajalajälge Läänemere piirkonnas.
Leedu kaalub Läti eeskujul regulaarsete bussiliinide peatamist Venemaale ja Valgevenesse. Siseminister Igor Taro sõnul Eesti sarnast meedet praegu ei plaani.
Kunagi miljoneid teeninud NT Bunkeringi pankrot on paisunud ägedaks kohtuvaidluseks. Ettevõtte juht süüdistab ühte omanikku firma kaaperdamiskatses ning pankrotimenetluse läbiviijaid selle varjamises.
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.