Tööinspektsioon avaldas nimekirja ettevõtetest, keda plaanitakse sel aastal kontrollida. Seekord on peamine fookus kolmel sektoril: lisaks töötlevale tööstusele ja ehitusele ka veondus- ja laondus, kus läheb kontrolli alla ühtekokku 367 ettevõtet.
- Nimistus on tänavu nii laondusettevõteid, autovedajaid kui bussifirmasid. Foto: Raul_Mee
Valimi avalikustamine annab tööandjale võimaluse üle vaadata, kas töökeskkond on ohutu, töö- ja puhkeaja piirangutest peetakse kinni, kas isikukaitsevahendid on väljastatud ja neid kasutatakse ning kas riskianalüüs ajakohane ja tööinspektsiooni iseteeninduses esitatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tööinspektsiooni andmetel kaotati Eestis 2023. aastal tööõnnetuste tõttu 1 miljon töötundi, mistõttu on tööohutus ja -tervishoid igale ettevõtjale äärmiselt oluline. Seda eriti ladudes ja logistikakeskustes, kus liiguvad tõstukid ja käib aktiivne kaubalaadimine. Testi, kui hästi oled kursis Sina oluliste tööohutusnõuetega!
Kaarel Suuk, Ensto Ensek Keila tehase juht selgitab, et tööohutuse teemat on oluline hoida pidevalt pildis, ükskõik kuidas statistiliselt parasjagu läheb.
Aasta-aastalt on tööõnnetuste arv veonduse ja laonduse sektoris kasvanud. Mullu teatati 5081 tööõnnetusest, neist ca 2% juhtusid liikluses.
Transpordiametis toimunud autokaubaveo komisjonis vaadati läbi haldusmenetluses olevate vedajate selgitused ning kaheksa vedaja suhtes tegi autokaubaveo komisjon otsused.
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.