Transpordiamet töötas välja kergliiklusmudeli „Potentsiaalsed jalgsi ja rattaga liikumised“. Rakendus kajastab võimalikke lühimaid teekondi elukohast lähimatesse esmavajadusega sihtkohtadesse nagu töökoht, haridusasutus, toidupood ja ühistranspordipeatused ja nende ühenduste potentsiaalset kasutajate arvu praeguse maakasutuse kontekstis.
„Jalgratta- ja jalgteedest räägitakse peamiselt linnakeskkonna kontekstis, kuid just maal elavad inimesed on kõige enam autost sõltuvad, sest muud transpordivõimalused puuduvad. Seega on oluline pöörata tähelepanu ka maapiirkondade elanikele, et parandada nende liikumisvõimalusi ja tagada neile vajalikud teenused,“ ütles transpordiameti kergliikluse ekspert Kadi Pihlak.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Laonduse arengut suunavad mitmed megatrendid, nagu tehnoloogia areng, globaliseerumine, keskkonnasäästlikkus, rahvastiku vananemine ja väärtushinnangute muutumine. Need trendid toovad kaasa vajaduse digitaliseerimise ja automatiseerimise järele, rohetehnoloogiate integreerimise ning töötajate oskuste arendamise vastavalt muutuvatele nõudmistele.