• 02.03.22, 14:13

Eesti plaanib panustada solidaarselt üleilmse kütuseturu tarnekindluse tagamisse

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium ning riigi tegevusvarusid haldav AS Eesti Varude Keskus (EVK) teevad valitsusele ettepaneku osaleda Rahvusvahelise Energiaagentuuri (IEA) globaalses algatuses kütuseturu tarnekindluse tagamisel ja anda Eesti kütusevarust turule 5000 tonni varusid.
Eesti Varude Keskuse juhatuse esimehe Priit Enoki sõnul saab riigi kütusevarusid kasutada vajadused riigi tarnekindluse tagamiseks.
  • Eesti Varude Keskuse juhatuse esimehe Priit Enoki sõnul saab riigi kütusevarusid kasutada vajadused riigi tarnekindluse tagamiseks.
  • Foto: Raul Mee
„Venemaa agressioon Ukrainas on muutnud maailma kütuseturud pingeliseks, mistõttu otsustasid IEA liikmesriigid selge poliitilise ja majandusliku sõnumina võtta ühiselt kasutusele osa strateegilistest kütusevarudest,“ lausus majandus- ja taristuminister Taavi Aas.

Seotud lood

Uudised
  • 02.03.22, 14:36
Alexela laiendab kohaliku autokütuse kättesaadavust
Alexela avas Harju maakonnas Viimsi keskuses biometaani tankimisvõimaluse, tegemist on ettevõtte kaheksanda taolise jaamaga. Rohegaasina (surubiometaan ehk bioCNG ehk CBM) tuntud kütus on valmistatud 100% Eestis kohalikest biolagunevatest toidujäätmetest ja loomasõnnikust.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?
Tallinna ja selle lähiümbrusesse on viimastel aastatel lisandunud sadu tuhandeid ruutmeetreid uusi laopindu. Logistikaparke, mis pakuvad 200–300m² suuruseid ladusid, on turul piisavalt, kuid alla 100m² suuruste laopindade leidmine on endiselt väljakutse. Väikepindade vähesust leevendavad Everaus Kinnisvara vastvalminud lao- ja stock-office-pinnad Lennuradari teel, mis on rajatud just mikro- ja väikeettevõtjate vajadusi silmas pidades.

Hetkel kuum

Park Rae esimesed rentnikud saavad sisse kolida juba 2027. aasta esimeses pooles.
Uudised
  • 02.02.26, 11:37
Lehmja külla rajatakse Eesti suurim logistikapark Park Rae
Eesmärgiks Baltimaade esimene LEED Platinium sertifikaat
Juhtide põud on pärssinud veovõimekust kogu Euroopas, samal ajal kui nõudlus kaubavedude järele pigem kasvab.
Uudised
  • 03.02.26, 18:06
IRU uuring: Euroopas on puudu 444 000 veokijuhti
Kaubaveomaht Euroopas kasvab, kuid veovõimekus pigem kahaneb
Külmastu tulenevad rikked võivad rivist välja lüüa kogu atopargi.
Uudised
  • 06.02.26, 14:31
Jaanuari külmalaine paljastas Euroopa transpordivõrkude nõrkused
Järk-järgult tulevad Saksamaal kasutusse politsei uued töötõendid. Mida tasub neist teada?
Uudised
  • 02.02.26, 16:21
Veokijuht kaotas Saksamaa parklas libapolitseile tuhandeid eurosid
Saksa politsei võtab kasutusele uued töötõendid, kuidas neid ära tunda?
Foto on illustreeriv.
Uudised
  • 03.02.26, 15:05
Kasvav probleem Euroopa maanteetranspordis: kanepi tarvitamine roolis olles
Reeglid on riigiti erinevad, kuid karistused kutselistele juhtidele karmistuvad kõikjal
Tööjõukulude kasvule on vaja pidur peale saada – ettevõtetes puudub täna igasugune puhver, mis võimaldaks tööjõukulusid tõsta ilma, et see otse toote/teenuse hinda ei läheks, sõnab Urmas Uudemets.
Intervjuu
  • 05.02.26, 12:30
Via 3L-i juht Urmas Uudemets: vajame tootjate, jae- ja hulgikaubanduse ning logistika sisulist koostööd
“Meil on kauplusi ilmselgelt liiga palju”
Suurim ettevõte Baltic Maritime Logistics Groupis on 182 miljoni eurose müügituluga Hansa Shipping.
TOP
  • 30.01.26, 14:02
Dividendide TOP: BMLG aktsionärid võtsid ligi 10 miljonit eurot dividende
Lennuradari laokompleks asub logistiliselt strateegilises kohas, Tallinna ringtee ja Suur-Sõjamäe tee vahetus läheduses.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele