• 12.01.22, 15:25

Bensiinihind püstitas ajaloolise rekordi, lähiajal hinnalangust näha ei ole

Bensiin 95 liitri hind suuremates tanklakettides tõusis selle nädala keskel sisuliselt 1,6 euroni (1,599 eurot), mis on ajaloo kõrgeim hind Eestis. Õliühingu tegevjuht Mart Raamat tunnistas, et põhjuseid selleks on erinevaid ning lähiajal ta kütuse hinnalangust ei näe.
Bensiinihind püstitas ajaloolise rekordi, lähiajal hinnalangust näha ei ole
  • Foto: Neste
„Uue aasta esimesel 12 päeval on Brenti toornafta hind tõusnud 8% ja jääb täna ainult veidi alla oktoobri lõpu hinnatippudest, mil „must kuld“ maksis pea 86,5 dollarit barreli kohta. Paraku on aga euro ja dollari vahetuskurss Eesti kütusetarbija jaoks muutunud tänaseks kehvemaks. Kuna naftaga kaubeldakse maailmaturul dollarites, siis USA valuuta tugevnemine euro suhtes tähendab, et ka nafta hind ELi ühisvaluutas on tõusnud,“ nentis Raamat.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 22.01.26, 15:55
Vito Tourer proovisõidul: mitmeotstarbeline sõiduk tööks ja pikemateks sõitudeks
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.

Hetkel kuum

Park Rae esimesed rentnikud saavad sisse kolida juba 2027. aasta esimeses pooles.
Uudised
  • 02.02.26, 11:37
Lehmja külla rajatakse Eesti suurim logistikapark Park Rae
Eesmärgiks Baltimaade esimene LEED Platinium sertifikaat
Juhtide põud on pärssinud veovõimekust kogu Euroopas, samal ajal kui nõudlus kaubavedude järele pigem kasvab.
Uudised
  • 03.02.26, 18:06
IRU uuring: Euroopas on puudu 444 000 veokijuhti
Kaubaveomaht Euroopas kasvab, kuid veovõimekus pigem kahaneb
Külmastu tulenevad rikked võivad rivist välja lüüa kogu atopargi.
Uudised
  • 06.02.26, 14:31
Jaanuari külmalaine paljastas Euroopa transpordivõrkude nõrkused
Järk-järgult tulevad Saksamaal kasutusse politsei uued töötõendid. Mida tasub neist teada?
Uudised
  • 02.02.26, 16:21
Veokijuht kaotas Saksamaa parklas libapolitseile tuhandeid eurosid
Saksa politsei võtab kasutusele uued töötõendid, kuidas neid ära tunda?
Foto on illustreeriv.
Uudised
  • 03.02.26, 15:05
Kasvav probleem Euroopa maanteetranspordis: kanepi tarvitamine roolis olles
Reeglid on riigiti erinevad, kuid karistused kutselistele juhtidele karmistuvad kõikjal
Tööjõukulude kasvule on vaja pidur peale saada – ettevõtetes puudub täna igasugune puhver, mis võimaldaks tööjõukulusid tõsta ilma, et see otse toote/teenuse hinda ei läheks, sõnab Urmas Uudemets.
Intervjuu
  • 05.02.26, 12:30
Via 3L-i juht Urmas Uudemets: vajame tootjate, jae- ja hulgikaubanduse ning logistika sisulist koostööd
“Meil on kauplusi ilmselgelt liiga palju”
Suurim ettevõte Baltic Maritime Logistics Groupis on 182 miljoni eurose müügituluga Hansa Shipping.
TOP
  • 30.01.26, 14:02
Dividendide TOP: BMLG aktsionärid võtsid ligi 10 miljonit eurot dividende
Lennuradari laokompleks asub logistiliselt strateegilises kohas, Tallinna ringtee ja Suur-Sõjamäe tee vahetus läheduses.
  • ST
Sisuturundus
  • 02.02.26, 15:03
Laopindu justkui jagub, kuid alla 100m² suuruse lao leidmine on endiselt väljakutse?

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele