• 04.02.21, 14:53

Kriisiaastal autoturg kahanes, aga väikelaevade ostmine sai hoo sisse

Esmaselt registreeritud sõidukite arv vähenes Eestis 2020. aastal võrreldes 2019. aastaga viiendiku võrra. Kõige rohkem kahanes maastikusõidukite, busside, veoautode ning sõiduautode registreerimine. Samas väikelaevu ja jette ning haagiseid registreeriti isegi rohkem kui aasta varem, kirjutab Statistikaamet oma blogis.
Kriisiaastal autoturg kahanes, aga väikelaevade ostmine sai hoo sisse
Koroonaviiruse levik mõjutas 2020. aastal oluliselt sõidukite registreerimist nii Eestis, Euroopas kui ka kogu maailmas. Esmaselt registreeritud sõidukite arv on oluline näitaja väljendamaks tarbijate kindlustunnet tuleviku suhtes ning valmidust teha kulukaid oste. Statistikaamet uuris, mil määral möödunud erakordne aasta seda mõjutas.

Seotud lood

Uudised
  • 04.02.21, 13:21
Elektri- ja hübriidautode müük kasvas Euroopas hüppeliselt
Euroopa Liidus kasvas 2020. aastal uute elektriautode ja pistikhübriidide turuosa 10,5 protsendile, samas kui bensiini- ja diiselautode osakaal kogu müügist tegi läbi languse. Eestis müüdi 580 uut elektriautot, ehk 350% rohkem kui 2019. aastal.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.12.25, 12:53
Teemaksumuudatused Euroopas, mida veofirmad teadma peaksid
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele