Skeletonil akutööstuse miljardite jagamisel käsi sees
Eestist alguse saanud nn superkondensaatreid arendav Skeleton Technologies saab tuge Euroopa Liidu akuinnovatsiooniks antavast toetusrahast, mis ulatub kokku 2,9 miljardi euroni.
Seletoni juht Taavi Madiberk Saksamaal Dresdenis Skeletoni tehases.
Foto: Liis Treimann
Skeletoni nimi on isegi kahes nimistus neljast, nimelt akuelementide ja akusüsteemide lahtris, mille uurimiseks ja innovatsiooniks ettevõte Euroopa Liidu raha saab.
Superkondensaatorite tootja Skeleton allkirjastas lepingu Poola trammifirma Medcomiga. Skeletonid superkondensaatorid hakkavad Varssavi trammide pidurdusenergiat püüdma, mis peaks efektiivsust kõvasti tõstma ja linna elektrivõrku ülekoormuse eest kaitsma.
Skeleton Technologies hakkab varustama superkondensaatoritega Kanada ettevõtet Attabotics, kes pakub kõik-ühes automatiseeritud e-kaubanduse logistikalahendusi Põhja-Ameerika suurimatele jaemüügiettevõtetele.
Skeleton Technologies palkas oma uueks tehnoloogiadirektoriks dr Daniel Weingarthi, kes on võtnud väljakutse luua senisest kümme korda kõrgema energiatihedusega ultrakondensaatorite tehnoloogia.
Skeleton Technologies kaasas investoritelt 41,3 miljonit eurot omakapitali, mis on tänavu Euroopa rohetehnoloogia sektoris viie suurima investeeringu seas.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.