Autor: Logistikauudised.ee • 27. märts 2020

Eckerö Line jätkab kaubavedusid, mida teevad teised laevafirmad?

Soome Varustuskindluskeskuse toel jätkab Eckerö Line’i laev MS Finlandia kaubaveoteenuste pakkumist Eesti ja Soome vahel. Oma sõidugraafikud on edastanud ka teised laevafirmad..
MS Finlandia.
Autor: Eckerö Line

„Eesti ja Soome vaheline meretee on väga oluline marsruut nii kaubaveole kui ka Soome varustuskindlusele,“ ütleb Eckerö Line'i tegevdirektor Taru Keronen. „Koroonakriisi tõttu on reisijatevedu katkenud ning märkimisväärne osa kaubaveomahtudest on liinilt kadunud. Ühiskonnale tervikuna on oluline, et Varustuskindlustuskeskuse toel saame jätkata liiklemist Tallinn-Helsingi liinil ning tagada ravimite, toidu ja kaupade transportimine,“ lisas Keronen.

Meretransport on Soome ühiskonna jaoks ülioluline. Tavaolukorras moodustab meretransport umbes 80% Soome impordist ja umbes 90% ekspordist. Praeguses kriisis rõhutatakse ka meretranspordi erilist rolli ravimite veol.

„Hetkel on tähtsaim prioriteet ravimite õigeaegne kohaletoimetamine. Ravimeid transportivad sõidukid lastitakse laeva ning laevalt maha esmajärjekorras,“ räägib Keronen.

Alates 23. märtsist 2020 muutus MS Finlandia sõidugraafik, et tagada sujuv kaubavedu Eesti ja Soome vahel. MS Finlandia teeb päevas kolm edasi-tagasi reisi Tallinn-Helsingi liinil.

Vaata MS Finlandia sõidugraafikut siit.

Vaata Tallinki reisilaevade liikumist siit.

Vaata Viking Line`i laevade graafikut siit.

Vaata DFDSi laevade sõidugraafikut siit.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077