Autor: Logistikauudised.ee • 2. august 2019

Venemaa lubab naised veokirooli

Venemaa otsustas Rahvusvaheliste Autovedajate Liidu (IRU) andmetel alates 2021. aastast lubada ka naistel hakata kutselisteks veoautode ja busside juhtideks.
Autor: IRU

Venemaa töö- ja sotsiaalkaitseministeerium on läbi vaadanud kutsealade loetelu, milles naiste osalemine on praegu keelatud või piiratud ning otsustanud avada naistele võimaluse hakata muu hulgas ka kutselisteks veoauto- ja bussijuhtideks.

Praegu on Venemaal naistel keelatud töötada 456 töökohal enam kui 30 erinevas sektoris. Need tõkked on ühised paljudele endistele Nõukogude Liidu riikidele ja on tulnud pärandina kaasa endisest süsteemist, kus need kehtestati eesmärgiga kaitsta naiste tervist ja ohutust.

Piirang keelab naistel osaleda paljudel liiga füüsiliseks peetavatel töökohtadel, sealhulgas tuletõrjes, kaevanduses, raudteel ja merenduses teatud sõidukite juhtimisel, samuti kaugsõiduveoki ja enam kui 14-kohalise bussi juhtimisel. Alates 2021. aastast kaotatakse need piirangud, nagu ka paljude teiste kutsealade osas.

Selle sammuga loodetakse leevendada meeste ja naiste palgaerinevusi, mis on probleemiks nii Venemaal, nagu ka paljudes teistes suuremates riikides. Venemaa valitsuse uuringute kohaselt on riigi sooline palgalõhe koguni 26%.

Terava veokijuhtide puudusega seisab silmitsi kogu Euroopa transpordisektor, kus on täitmata viiendik (21%) töökohtadest. Naissoost veokijuhte töötab selles sektoris aga kokku vaid 2%.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077