Autor: Logistikauudised.ee • 28. juuni 2019

Alexela avab Eesti suurima CNG gaasitankla

Alates 1. juulist läheb Tartu linnatranspordis täielikult üle moodsatele gaasibussidele, mille teenindamiseks avab Alexela Tartus Eesti suurima CNG surugaasi tankla, kus saab korraga tankida 48 sõidukit.
Eesti suurim CNG tankla avatakse ametlikult esmaspäeval, 1. juulil.
Autor: Kiur Kaasik

Liinivõrku teenindama hakkava Go Busi poolt kasutusele võetavad gaasibussid on looduse jaoks diislikütusel töötavatest bussidest oluliselt puhtamad ja pea kaks korda säästlikumad. “Töötame ka selle nimel, et tanklas saaks olema ainult kodumaine biometaan ehk rohegaas,” kinnitas AS Alexela juhatuse esimees Aivo Adamson.

Vana Tartu Bussikoondise territooriumil aadressil Ringtee 25 asuvas Eesti suurimas CNG gaasitanklas saab olema aeglaseks tankimiseks bussidele 42 kohta ning lisanduvas avalikus tanklaosa kolm tankurit gaasiautodele. “Sellise võimsuse ja võimekusega gaasitanklat, kus korraga saab tankida 48 sõidukit, pole siinkandis varem nähtud,” kinnitas Adamson.

Uues tanklas hakkavad tankima kõik Tartu 64 uut linnaliinibussi. Avalikus osas saavad oma gaasiautosid tankida kõik Tartu piirkonna veoettevõtted ja eraisikud.

Adamsoni sõnul on CNG surugaas säästlikum ja loodussõbralikum. Tänaseks pakuvad paljud kaasaegsed autotootjad sõidukeid ja mootoreid, mis on ehitatud spetsiaalselt gaasi jõul töötama. Igal aastal tõuseb Euroopas hoogsalt autogaasi tarbijate arv ning ka gaasitanklate hulk.

Tegemist on Eesti viienda tanklaga, kus Alexela CNG surugaasi tankimise võimalust pakub.

AS Alexela on eestimaine ettevõte, mis tegutseb peamiselt energia valdkonnas. Eesti turul unikaalse kombinatsioonina kuuluvad ettevõtte tooteportfelli elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ning läbi 105 üle Eesti asuva tankla ka autokütused. Lisaks on Alexelal ka 37 mugavuspoodi.

Alexela on pärjatud Kultuuriministeeriumi poolt välja antava Kultuurisõbra tiitliga ning on andnud ja annab jõudu mitmetele kultuuri- ja spordiorganisatsioonidele, sealhulgas Eesti Korvpalliliidule, Eesti Ratsaliidule ja Tallinn International Horse Showle, Suusaliidule, Eesti Tenniseliidule, Põhjamaade Sümfooniaorkestrile, Alexela Kontserdimajale.

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077