• 17.10.18, 10:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tallinna Sadama tütar ei jõua töötajatega kokkuleppele

Suursaarte ja mandrivahelist parvlaevaühendust opereeriv TS Laevad OÜ pöördus riikliku lepitaja poole, kuna alates selle aasta märtsist kestnud läbirääkimised Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühinguga (EMSA) ei ole viinud kollektiivlepingu sõlmimiseni.
TS Laevade parvlaevad Tiiu ja Piret Tallinna vanasadamas.
  • TS Laevade parvlaevad Tiiu ja Piret Tallinna vanasadamas. Foto: Mihkel Maripuu/Postimees/Scanpix
“Oleme ametiühinguga pidanud aktiivselt läbirääkimisi alates selle aasta märtsist ning selle aja jooksul oleme olnud valmis uuendama mitmeid töötingimusi puudutavaid punkte. Kuna EMSA üha uued ja uued läbirääkimiste käigus kerkinud nõudmised ületavad kaugelt meie võimalusi, oleme jõudnud patiseisu,” lausus TS Laevade juht Jaak Kaabel pressiteate vahendusel.
“Katkestasime täna läbirääkimised ja pöördusime riikliku lepitaja poole. Loodame väga, et saavutame lepitaja abiga peatselt mõistliku, mõlemaid osapooli arvestava kokkuleppe.”
TS Laevad on Kaabli sõnul erandlikus seisus võrreldes teiste, näiteks rahvusvahelisi vedusid korraldavate laevandusettevõtetega. „TS Laevad on regionaalne ettevõte ja meie tulu on fikseeritud kaheksa-aastases halduslepingus ning veo kasumimarginaalile on seatud piirid, mida ettevõtte ületada ei tohi. Seetõttu on meil raske tulla kõikidele ametiühingu nõudmistele vastu.“
Pressiteates seisis, et TS Laevad täidab kõiki seadustest ja töölepingutest tulenevaid kohustusi ning kõikidele töötajatele on tagatud kaasaegsed töö- ja olmetingimused. Brutotöötasu algab TS Laevade teatel parvlaevadel Eesti keskmisest palgast.
Kollektiivlepingu läbirääkimisi peetakse Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühinguga, mis esindab ca 14% ettevõtte töötajatest, seisis pressiteates.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 22:54
Vastukaalutõstukid ‒ miks on tarvis ja mida valida?
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele