• 29.11.17, 15:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Veondus- ja laondussektoris palk tõuseb, töötajate arv väheneb

Statistikaamet avaldas 2017. aasta III kvartali palgastatistika. Võrreldes eelmise aastaga on veondus- ja laondussektoris palk tõusnud 7,6%.
Veondus- ja laondussektoris palk tõuseb, töötajate arv väheneb
  • Foto: Andras Kralla
Kui eelmisel aastal oli sektori keskmine kuupalk kolmandas kvartalis 1114 eurot, siis käesoleval aasta sama perioodi keskmine on 1199, jäädes 2 euro jagu alla kogu riigi keskmise brutopalga (1201 eurot). Eelmisel aastal oli kõigi valdkondade keskmine palk 1119 eurot (kasv 7,4%). Brutokuupalga aastakasv kiirenes Statistikaameti andmeil teist kvartalit järjest.
Palgauuringu alusel oli 2017. aasta III kvartalis täistööajale taandatud töötajate arv kõigi sektorite lõikes 1,2% väiksem kui eelmises kvartalis ja 4,1% suurem kui 2016. aasta III kvartalis. Veondus- ja laondussektoris vähenes täistööajale taandatud töötajate arv aastataguse ajaga võrreldes 3%.
Samuti vähenes töötajate arv kutse-, teadus- ja tehnikaalases tegevuses (-5%) ning avalikus halduses ja riigikaitses (-3%). Erasektoris kasvas täistööajale taandatud töötajate arv aastaga 6% ja avalikus sektoris jäi eelmise aasta III kvartaliga võrreldes samale tasemele.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kogu kolmanda kvartali palgastatistikat ja graafikuid saab lugeda Statistikaameti veebist.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.10.25, 13:57
Raben Eesti logistikateenused vastavad kohalikele vajadustele, aga Euroopa mõõtkavas
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele