Soome laevanduskontsern Viking Line plaanib tellida Turu-Stockholmi liinile uue laeva, mis hakkaks asendama 1988. aastal ehitatud Amorellat.

- Viking Line tahab Amorella uuema laeva vastu vahetada.
- Foto: Viking Line
Uus laev peaks olema keskkonnasõbralik ja mõjutama võimalikult vähe ranniku erosiooni, kirjutab Yle.
Samuti saab uus laev olema suurem kui ettevõtte praegune suurim ja kõige uuem alus Viking Grace, mille brutotonnaaž on 57 565. Viking Grace on 218 meetrit pikk ja ligi 32 meetrit lai.
Viking Line ei kavatse uut alust tellida Turu laevatehasest, vaid mõnest teisest laevatehasest ja seda Turu laevatehase hõivatuse tõttu. Nimelt on Turu tehasel tellimusi aastani 2024.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Viking Line’i teatel allkirjastati 5. aprillil tingimuslik laevaehitusleping Hiina ettevõttega Xiamen Shipbuilding Industry Co, et viimane ehitaks uue kruiisilaeva Turu – Ahvenamaa – Stockholm liini tarbeks.
Viking Line on sõlminud esialgse kokkuleppe reisilaeva tellimiseks Hiina laevaehitajalt Xiamen Shipbuilding Industry Co. Ltd, teatas ettevõte.
Kui Raben Eesti alustas 2004. aastal tegevust kaheliikmelise meeskonnaga, ei osanud keegi arvata, et ettevõttest kasvab kiiresti üks tugevamaid tegijaid kohalikul transpordi- ja logistikaturul. Tänaseks on meeskond oluliselt kasvanud ning lisandunud on mitmekülgne teenusteportfell, mis võimaldab pakkuda lepingulist logistikat, siseriiklikku ja rahvusvahelist transporti, jahutatud toidukaupade logistikat, mere- ja õhutransporti ning intermodaalset transporti läbi ettevõtte filiaalide erinevates riikides.