Saaremaa ettevõtja Vjatšeslav Leedo ainuomanduses olev haldusfirma Holostovi Kinnisvarahaldus maksis Väinamere Liinide aktsiakapitali sisse täiendavalt 3 miljonit eurot.
Suunatud emissiooni tulemusena kuulub 51 protsenti Väinamere Liinide aktsiakapitalist Saaremaa Laevakompaniile ja 49 protsenti Holostovi Kinnisvarahaldusele. Mõlemad ettevõtted on Vjatseslav Leedo ainuomanduses.
Leedo sõnul oli täiendav rahastamine vajalik, et viia Väinamere Liinide kapital vastavusse äriseadustiku nõuetega. Viimasel 4-5 aastal on ettevõte tema seõnul teinud suuri investeeringuid ja talunud kahjumit. "Uute konkursside eel on iseenesest mõistetav, et omanik paneb laevaliikluse arengusse raha juurde. Antud hetkel toimub see mujal ettevõtluses teenitud vahendite arvelt,“ sõnas Leedo.
Vjatseslav Leedo ettevõtteid koondav Tuule Grupp annab peamiselt Lääne-Eesti saartel, kuid ka mujal Eestis kokku tööd ligi tuhandele inimesele. Gruppi kuulub kokku 15 ettevõtet.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: aripaev. ee
Seotud lood
Mõnda aega tagasi alguse saanud kuulujutud osutusid tõeks, Vjatšeslav Leedole kuuluva Saaremaa Laevakompanii (SLK) parvlaevad Saaremaa, Muhumaa ja Hiiumaa hakkavad sõitma Saksamaal Elbe jõel, kirjutas Meie Maa.
Suvi on aeg, mil paljudel ettevõtetel on kõrghooaeg – klientide huvi kasvab, hooajalised tooted ja teenused on populaarsed ning laienemisplaanid saavad hoogu juurde.