Ave Lepik • 27. veebruar 2013
Jaga lugu:

Eesti kirjutas alla Euroopa-Aasia raudteetranspordi ühisdeklaratsioonile

Välisminister Urmas Paet kirjutas Genfis alla ÜRO Euroopa majanduskomisjoni ühisdeklaratsioonile, mis edendab Euroopa-Aasia raudteetransporti ja ühtlustab raudteevõrku.

Paeti sõnul on ülemaailmsed reeglid kehtestatud nii õhu-, mere-, maanteetranspordi kui siseveekogude kohta, kuid seni puuduvad raudteetranspordi sätted.

„Seetõttu ongi ÜRO Euroopa majanduskomisjon otsustanud liikuda raudtee seadusandluse rahvusvahelise ühtlustamise suunas, leppides kokku üldtingimused ning liikudes edasi rahvusvahelise raudteetranspordi mudelmääratluseni,“ lausus Paet. „Lõppeesmärk on jõuda rahvusvahelise raudteetranspordikonventsiooni sõlmimiseni.“

Raudteeseadusandluse ühtlustamise vajadus on tekkinud seoses kaubamahtude olulise kasvuga viimastel aastakümnetel. Samal ajal on valminud mitmed olulised raudteeprojektid, näiteks uued raudteeliinid ja piiriületuskohad Hiina, Kasahstani ja Mongoolia vahel, Marmaray tunnel Bosporuse väina all ja raudteeühendus Iraani ja Pakistani vahel, mis on aidanud ühendada Lõuna-Aasiat Euroopaga.

 

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee