Lennufirma SAS oli juulis 91,48% õigel ajal saabuvate lendudega maailma täpseim lennufirma, teatas ettevõte.
Viimasel kolmel aastal on SAS olnud Euroopa täpseim lennufirma suurimate lennufirmade kategoorias. Lennufirma SAS Norras asuv tütarfirma Widerøe nimetati Euroopa täpseimaks lennufirmaks 91,5 protsendiga. See oli SAS Group’ile esimene kord, mil nende kahte lennufirmat tunnustati korraga.
“Olen väga uhke, et SAS on maailma täpseim lennufirma. Teame, kui tähtis on meie klientidele õigel ajal saabumine ning jätkame ka edaspidi töötamist täpsuse nimel,” ütles lennufirma SAS tegevjuht ja president Rickard Gustafson. “Mulle avaldavad muljet mõlema lennufirma töötajad, kes hoolitsevad meie klientide eest ning tagavad maailmatasemel täpsuse,” lisas Gustafson.
Kahel Jaapani lennufirmal oli SAS’iga ligilähedane täpsuse protsent – Japan Airlines JAL ja All Nippon Airways ANA. Euroopa lennufirmade seas oli Finnair 19. kohal 81,36%-ga, Lufthansa 28. kohal 78,65%-ga, British Airways 32. kohal 76,42%-ga ja Air France 39. kohal 70,36%-ga. Kõikide Euroopa lennufirmade täpsus oli kokku 77,3% eelmisel kuul. Kogu statistika on pärit Flightstats’ist.
Eesti oma lennufirma Estonian Air on lendude väljumise täpsuse poolest aga Euroopas üks parimaid, ütles lennufirma esindaja Logistikauudistele. Esimesel seitsmel kuul oli Estonian Airi lendude regulaarsus ehk toimumise protsent 99,1% ja lendude punktuaalsus ehk väljumise täpsus (15 minutit) 91,03%. Juulis olid vastavad numbrid 99,6 % ja 90,6%.
Seotud lood
Juulis reisis Estonian Airiga 70156 reisijat, mis on 18,2% rohkem kui mullu. Estonian Airi lendude väljumise täpsus oli 90,6%, mis on ligi 5 protsendipunkti võrra kõrgem kui eelmise aasta juulis. Selle tulemuse põhjal kuulub Estonian Air maailma täpseimate lennufirmade hulka.
Auto soetamisel või liisimisel on lihtne takerduda ühte numbrisse – ostuhinda. Ent tegelik kulu ei piirdu kaugeltki sellega, mida näed esmasel arvel. Kütus, hooldused, kindlustus, rehvid, väärtuse langus, maksud ja järelturu atraktiivsus loovad kogumõju, mis avaldab ettevõtte rahavoole märkimisväärset mõju. Just seetõttu on oluline hinnata sõiduki omamise kogukulu ehk „Full Cost of Ownership“ (FCO)– tervikpilti, mis kajastab kogu elutsükli kulusid.