• 19.05.11, 11:46
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Laevaomanikud: Eestil on lootust saada taas mereriigiks

Valminud on Eesti merenduspoliitika 2011-2020 arengukava, mis jõuab lähiajal Riigikogusse. Laevaomanike Liidu hinnangul on positiivse asjade arengu korral loota, et sel kümnendil muutub mereäärne Eesti taas mereriigiks, et laevad tulevad Eesti lipu alla, luuakse uusi töökohti, säilib eesti merekeel ja merendus toob suuremat kasu Eesti majandusele.
Homme, 20.mail tähistatakse EL liikmesriikides Euroopa merepäeva, millega Euroopa Liit tahab juhtida kodanike tähelepanu meresektori kasvavale osale meie igapäevaelus. Tänavuse tunnuslause on: "The integrated maritime policy:putting people first" 
Euroopa Liidus on merenduse arendamine loomulik ja perspektiivikas. Meil on kokkupuude kahe ookeani ja viie merega, 22 liikmesriiki asuvad rannikul. Merenduse mõjupiiridesse jääb umbes pool EL rahvastikust, kust tuleb ka pool SKP-st. Laevaliiklust nimetatakse Liidule eluandvaks vereringeks, sest 90% välis- ja 40% sisekaubandusest kulgeb mööda vett.
Liikmesmaade laevade konkurentsivõime parandamiseks on EL juhtnööride kohaselt lubatud laevanduse arendamiseks mitmesuguseid riiklikke regulatsioone. Neid võimalusi on seni kasutanud kõik EL mereäärsed liikmesriigid peale Eesti.
Nüüd on valminud ka Eesti merenduspoliitika 2011-2020 arengukava, mis jõuab lähiajal Riigikogusse. Laevaomanike Liit väljendas teates, et positiivse asjade arengu korral võib loota, et sel kümnendil muutub mereäärne Eesti taas mereriigiks, et laevad tulevad Eesti lipu alla, luuakse uusi töökohti, säilib eesti merekeel ja merendus toob suuremat kasu Eesti majandusele.
Euroopa merepäeva tähistavad ja korraldavad Eestis Laevaomanike Liit, Eesti Mereakadeemia, Veeteede Amet , Tallink, Tallinna Sadam, Eesti Loots, PKL ja Merevägi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 07.11.24, 22:54
Vastukaalutõstukid ‒ miks on tarvis ja mida valida?
Kõik ettevõtted, mis tegelevad kaupade ladustamise, transportimise või töötlemisega, teavad hästi, et tõstuki ostmine on üks väga oluline investeering. Õige tõstuki valimine võib aidata tõsta töö efektiivsust, parandada töövoogu ning suurendada tööohutust. Selles artiklis kaalume läbi, milliseid tegureid tuleks arvesse võtta, et teha teadlik otsus tõstuki soetamisel. Samuti vaatame, mida näitab trend ja mida võiks tuua tulevik.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele