Indrek Kald • 16. märts 2011
Jaga lugu:

Ruhnu lennurada ähvardab ajutiselt sulgemine

Viimase paarikümne aasta jooksul pole Ruhnu lennuraja ümbrus veel nii märg olnud, nagu ta on seda viimasel kahel aastal, mistõttu AS Tallinna Lennujaam ei välista, et nn teedelagunemise ajaks võidakse lennurada üldse kinni panna.

"Tõenäoliselt saab teatud arvu lende sooritada hommikul vara, mil maapind on külmunud, kuid tavapärane regulaarsus võib saada häiritud," ütles Tallinna Lennujaama regionaalsete lennujaamade direktor Andres Taimla ning lisas, et külmudes tekib lennurajale liuväli, mistõttu lendurid ei saa rada kasutada.

Ta soovitas saareelanikel mõelda oma toiduvarude täiendamisele ja vallavalitsusel koostöös maavalitsusega tellida juba varakult hädaolukorraks kopter.

Ruhnu vallavanema Aare Sünteri sõnul on selge see, et rajaga tuleb ette võtta midagi kapitaalsemat.

"Aastaringse regulaarse ühenduse saavutamiseks tuleb Ruhnu rajada lennuväli, mis lubab aastaringset lendamist ning mille hooldus tagab maandumiseks ja õhkutõusmiseks vajalikud tingimused," ütles Saare maavanem Toomas Kasemaa, kes pöördus nädala algul lennuameti poole palvega anda hinnang Ruhnu lennuraja olukorrale ja selle ohutusele.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Roberta Lupp
Roberta LuppLogistikauudised.ee sündmusedTel: 5331 0510roberta.lupp@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee