Jaana Pikalev • 10 märts 2011
Jaga lugu:

ERAA ei toeta raskeveokite täismassi piirangu tõstmist

Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate Assotsiatsiooni (ERAA) nõukogu taunis nädal tagasi toimunud raskeveokite protesti ning otsustas, et ei toeta raskeveokite täismassi piirangu tõstmist seniselt 40 tonnilt 60 tonnile. 

ERAA nõukogu väljendab veelkordselt oma eitavat suhtumist Eesti teedel teljekoormuse ja autorongi täismassi suurendamise osas, mis kahjustaks Eesti teedevõrku, sildu ja truupe, teatas assotsiatsioon.

"Oleme olnud ja oleme ka edaspidi täismassi ja autorongide pikkuse suurendamise vastu. Põhjuseks teede, sildade ja truupide seisund. Samuti peame oluliseks liiklusohutust. Rootsis ja Soomes on traditsiooniliselt kasutusel olnud Euroopa üldtunnustatud normidest erinevad standardid. Vastavalt on ka maanteid ja sildu projekteeritud ja ehitatud," selgitas seisukohta ERAA peasekretär Toivo Kuldkepp. Ta lisas, et tulevikus kui Euroopa normid muutuvad oleks mõeldav piirangu tõstmist üksikutel teelõikudel katsetada.

Samas väljendas nõukogu otsus, et ollakse vastu igasugustele protestiaktsioonidele, mis takistavad teiste liiklejate õigusi takistamatult

liigelda.

 

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Hedi Meigas
Hedi MeigasSündmusedTel: 5384 5159hedi.meigas@aripaev.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee