Jaana Pikalev • 9. märts 2011
Jaga lugu:

Sadam: Muuga CT võimsus on alakasutatud

Tallinna Sadam võtab veelkord sõna nende pihta kuriteokahtluse õhku visanud Transiidikeskuse avalduse peale.

Järgneb Sadama vastulause tänase Transiidikeskuse teate peale:

Pakkumise võitnud Rail Garandi äriplaan on meie oludes igal juhul uudne ja toob konkurentsi konteinerterminali valdkonda. Lisaks transiidi elavdamisele muudab see ka Eesti ettevõtjatele kaupade ekspordi odavamaks.

Tallinna Sadam on Muuga CT-le juba loonud igakülgsed võimalused oma mahtude kasvatamiseks – nende valduses oleva terminali võimsus ulatub nende enda kodulehe andmetel 450 tuhande TEU-ni, kuid eelmise aasta andmetel suutis operaator sellest kasutada vaid vaevalt kolmandiku, see on ca 150 tuhat TEU-d. Kuna nende pakkumises ühtegi koostööpartneri nime nimetatud polnud, siis jääb arusaamatuks, kuidas Muuga CT suudab oma olemasolevaid mahte äkki pea neljakordistada. 

Lisaks juhib Tallinna Sadam tähelep anu, et kui Muuga CT kõneleb 550 tuhandest TEUst, siis uue konteinerterminali maksimumvõimsus ulatub vaid 360 tuhat TEU-ni. Seega on Muuga CT oma pakkumise sisse arvestanud ka olemasoleva võimsuse.

Ekslik on ka Muuga CT väide justkui ei saaks Vene kaupade eksport Eesti kaudu toimida – vastasel korral ei jõuaks Eestisse ju ka täna ükski vagun.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee