Rivo Sarapik • 16. veebruar 2011
Jaga lugu:

Nädalaga 20 tikutulega ekspordiässa otsijat

Eelmisel nädalal väljakuulutatud EASi ambitsioonikas värbamis- ja koolitusprogrammiga Ekspordirevolutsioon liitus nädalaga 20 ettevõtet.

Teist samapalju on positiivselt meelestatud, kuid pole juhatuste tasemel osalemisotsust veel langetanud, märkis programmi vedava Marketingi Instituudi juhataja Anu-Mall Naarits.

„Nii suur huvi on isegi natuke ootamatu ja tähendab, et kokku võib veebruari lõpuks 25-le EASi poolt toetatud kohale kvalifitseeruda vabalt üle viiekümne ettevõtte, kelle vahel läheb siis pingeliseks heitluseks parimate ekspordijuhi kandidaatide peale,“ kommenteeris Naarits. „Paljud ettevõtted on  meiega ise ühendust võtnud, kellest enamus otsib endale ekspordijuhti Skandinaavia ja Euroopa teistele turgudele sisenemiseks.“

Programmis osaleda sooviva Tallinna külje all Viimsis klaas- ja süsinikplastist kanuusid ja süstasid tootva ja neid tänaseks enam kui 30 riiki eksportiva Tahe Kayaks OÜ müügi- ja turundusjuhi Janek Pohla sõnul meelitas neid programmiga liituma soov leida endale uus inimene eskpordimüügi peale. „Lähema kahe aasta jooksul tahaksime oma positsioone ennekõike Põhjamaades ja Kesk-Euroopas hoida ja tugevdada, uusi turge otsida praegu plaanis pole, lisas Pohla. Ettevõte ootab ekspordijuhilt lisaks aktiivsusele ka järjepidevust ja süsteemsus, sest ekspordis pole võimalik lühikese ajaga tulemusi saavutada.

EAS ja Marketingi Instituut kavatsevad teha ekspordirevolutsiooni ja käivitasid selleks möödunud nädalal ekspordispetsialistide värbamis – ja koolitusprogrammi.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee