Rivo Sarapik • 21 jaanuar 2011

Ekspedeerijad: kiire reageerimine aitab eksportida

Ekspordiga tegelevad Eesti ekspedeerimisettevõtted peavad eduka ekspordi aluseks oma paindlikkust ja kiiret reageerimisvõimet.

Statistikaameti andmetel tegeles Eesti 854-st veoste ekspedeerimisettevõttest 436 ettevõtet 2008. aastal ekspordiga. Veoste ekspedeerimisettevõtete ekspordi kogumüügitulu oli 2008. aastal 19,96 mld krooni. Eksportiva ettevõtte keskmine ekspordi müügitulu oli 139 miljonit krooni. Ettevõtted töötajate arvuga 20 ja rohkem andsid ekspordikäibest 25%.

Veoste ekspedeerimisettevõtetest 48% ekspordib keskmise hinnaga ja kõrge kvaliteediga teenuseid. 37% eksportööridest tegeleb keskmise hinnaga ja keskmise kvaliteediga teenuste ekspordiga.

Oma kõige suuremaks konkurentsieeliseks välisturgudel pidasid veoste ekspedeerimisettevõtted kiiret ja paindlikku reageerimist nõudluse muutumisele (95% vastanutest). Toodete/teenuste kõrget kvaliteeti ning isiklikke kontakte ja laia tutvusringkonda mainis eelistena vastavalt 94% ja 90% vastanutest.

Konkurentsivõime tõstmiseks olid ettevõtted viimasel ajal tegelenud tootearenduse ja toodangu omahinna alandamisega, mida nimetas vastavalt 67% ja 61% vastanutest, vähe oldi tegeletud ekspordispetsialistide kasutamisega (6% vastanutest).

Ekspordiga otseselt tegelev töötaja oli 3% ettevõtetel. Veoste ekspedeerimisettevõtete eksporti piiravad kõige enam välisturgudest tulenevad probleemid. Takistusteks eksportimisel olid tolliprotseduurid ja piirijärjekorrad ning bürokraatia.

Jaga lugu:
Seotud lood
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistika.ee toetajad:

Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Ana Tilkson
Ana TilksonReklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150