Autor: Siim Sultson • 14. jaanuar 2010
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Riigihanked tõhusamaks ja lihtsamaks

Valitsusus andis õnnistuse riigihangete muutmisele lihtsamaks ja tõhusamaks, seaduseks saavad uuendused juunis, teatab Rahandusministeerium.

Valitsus kiitis heaks riigihangete seaduse muudatused, mille esmaseks eesmärgiks on EL õiguskaitsemeetmete direktiivi ülevõtmine. Seadus korrastab riigihangete järelevalve ja nõustamise funktsioone, et muuta hangete läbiviimine ja eurotoetuste kasutamine tõhusamaks.

 Seadusemuudatuse tulemusena koonduvad ministeeriumidesse kompetentsikeskused, mis korraldavad ühishankeid ja koordineerivad kõiki haldusala hankeid. Tulevikus peaks suur osa riigihankeid koonduma rahandusministeeriumi poolt arendatavasse veebikeskkonda, mis lihtsustab oluliselt nii hankija kui pakkuja tööd. Senisest rohkem pannakse rõhku nõustamisele, et vähendada eksimuste arvu hangete korraldamisel. Riigihangete järelevalve funktsiooni hakkab tulevikus täitma rahandusministeerium, samas hakkab paiknema ka vaidlustuskomisjon. Lisaks täpsustatakse praktikas probleeme tekitanud seaduse punkte, mis puudutavad maksuvõlglaste ja alltöövõtjate kõrvaldamist hankeprotsessist, volitamist, pakkumuse tagatise tagastamist ning vaidlustusmenetluse vältel lepingute sõlmimist. Tulenevalt riigikohtu suvisest otsusest muudetakse ka vaidlustusmenetluse korda analoogselt väärteomenetluse regulatsiooniga ning vaidlustuskomisjoni otsustele esitatud kaebused vaatab üle halduskohus. Riigikogus heakskiitmisel jõustuvad seadusemuudatused 1. juulist 2010.   

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077