Autor: Rivo Sarapik • 6. jaanuar 2010

Tarbeautode müük tõmbas detsembris hinge

Detsembri uute tarbeautode müük näitas veebruari järel aasta teist tulemust ja müük langes mullu sama kuuga võrreldes aasta lõikes kõige vähem.

Detsembris müüdi Eestis 426 uut autot ning 122 uut tarbeautot. Mullusega võrreldes on need tulemused vastavalt 57 ja 36% võrra kehvemad, kuid ületavad aasta keskmisi langusi (autodel 61 ja tarbeautodel 71%).

Aasta nullpunkt jäi autodel maisse, mil müük kahanes kolmveerandi võrra, tarbeautode langusrekord jäi juulisse 83%. Absoluutarvudes oli edukaimad kuud jaanuar ja veebruar, kasinama tulemuse pakkusid detsember ja juuli.

Uusi sõidukeid müüdi mullu kokku 11 480, kogumüük kahanes eelmisel aastal 62% võrra. Tegemist 2000. aastast kasinaima tulemusega.

Detsembri ja aastatulemus on Eestis küll kümnendi kehvimad, ent Kauppalehti andmeil on seis Lätis ja Leedus 1,3 mln elaniku ja detsembris 426 müüdud autoga Eestist veelgi halvem. Näiteks kahanes vastavalt 2,3 ja 3,5 mln elanikuga lähinaabrite automüük detsembris vastavalt 149 ja 488 uue autoni. 

2008. aastal müüdi Eestis enim Mercedes-Benzi tarbeautosid (568) ja Toyota sõiduautosid (2351).

 

Sõidukimüük Eestis
Autod20082009
Jaanuar2477954
Veebruar2182802
Märts2562823
Aprill2706942
Mai2680690
Juuni2277852
Juuli2308643
August1618542
September1716704
Oktoober1676442
November1148434
Detsember985426
Kokku2634310263
Tarbeautod
Jaanuar509120
Veebruar442147
Märts428120
Aprill432103
Mai36488
Juuni31393
Juuli36862
August27280
September324113
Oktoober29690
November17979
Detsember191122
Kokku41181217

Populaarsemad margid

Tarbeautod

Citroen 201

Peugeot 147

Mercedes-Benz 113

Ford 95

Scania 77

Sõiduautod

Toyota 1110

Volkswagen 912

Renault 912

Citroen 726

Škoda 650

2008. aastal müüdi Eestis enim Mercedes-Benzi tarbeautosid (568) ja Toyota sõiduautosid (2351).

TAUST

- üle 1000 sõiduauto pole müüjad kuus müünud mullu detsembrist

- 2009. aasta detsembri automüük oli viimase kümne aasta kehvim detsembri tulemus

- sõidukite müük kokku ja sõiduautode aasta müük langes tagasi aastasse 2000. Tarbeautode müük kukkus tulemustes viis aastat

Esmased registreerimised (11 kuud)

- sõiduautod - 58%, uued autod -62%

- bussid -25%, uued bussid -25%

- veokid -63%, uued veokid -70%

- haagised -60%, uued haagised -60%

- mootorrattad -61%, uued mootorrattad -60%

Allikas: Äripäev, Statistikamet, AMTEL

Jaga lugu
Logistikauudised.ee toetajad:
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80
Anu SoometsSündmuste programmijuht Tel: 5164397
Rain JüristoReklaamimüügi projektijuhtTel: 6670 077