DFDS teatas, et ostab AP Moller-Maerskilt laevandus-logistikafirma Norforlkline ligi 5,5 mld krooni eest.
Tehingust poole moodustab raha ja teise poole DFDSi osalus. Grupile saab 28,8% osalus DFDSis, millega kasvab Maerski osalus 31%ni ja sellest saab DFDSi suuromanik.
"Sobime perfektselt," kommenteeris tehingut DFDSi tegevjuht Niels Smedegaard. “Norfolkline on juhtiv laeva- ja logistikafirma, mille tugev teenusevõrk ulatub Põhjamerest Iiri mereni. See tähendab, et DFDSi teenuste võrk Baltikumis ja Põhjameres laieneb."
Norfolkline´i ja DFDSi ühinemisel tekib Põhja-Euroopa juhtiv laevandusoperaator, mis tegutseb Venemaalt Iirimaani ning teeb vedusid 73 alusega. Ettevõtted annavad tööd 6200 inimesele ja nende käive ulatub tänavu 23 mld kroonini.

Seotud lood

Uudised
  • 05.08.10, 12:15
Konteinerivedu kosub - Maersk otsib hiigellaevadele ehitajat
Maersk Line otsib turult ehitajat suurimatele konteinerilaevadele.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.26, 15:24
Mööbel ei jõua kohale iseenesest: kuidas logistika määrab e-poe kliendikogemuse
Kui rääkida e-kaubandusest, kiputakse mõtlema veebilehele, toodetele ja hinnale. Tegelikult sünnib kliendikogemus sageli hoopis viimasel kilomeetril – siis, kui kaup jõuab ostjani. Eesti ühe tuntuma mööbli e-poe Mööbel1 jaoks on logistika ettevõtte vereringe ning selles mängivad olulist rolli Mercedes-Benz Sprinterid.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele