Kui selle aasta ja eelmise aasta 11 kuu võrdluses kaubakogused ikkagi langesid, siis rauda liikus poole enam, edastab Baltic Course.
Kui eelmise aasta 11 kuuga käideldi Ventspilsi Sadamas kaupa 25,9 miljonit tonni, siis selle aasta samal perioodil 24,5 miljonit tonni ehk langus on 5,3%.
Sealhulgas käideldi selle aasta 11 kuuga 15,9 miljonit tonni vedelikke, 7,2 miljonit tonni segakaupu ja 1,3 miljonit tonni üldkaupu.
Samas rauamaagi vedu kasvas kahe aasta 11-kuuliste perioodide võrdluses 53,3% ehk tasemelt 104 370 tasemele 164 000 tonni. Saepuru vedu kasvas 37,42% ehk tasemele 415 000 tonni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Naftatooteid käideldi sadamas 14,7 niljonit tonni. Kivisütt 4,87 miljonit tonni ja mineraalväetisi 1,06mijonit tonni.
Selle aasta 11 kuuga käis sadamast läbi 14 534 reisijat.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.