Keskpäeval algav kuuetunnine avaliku- ja meditsiinisektori töötajate ametiühingu JHL seisak kaasab neljas riigifirmast 2000 inimest.
Streigivad tee-ehitusfirma Destia, geouuringuid pakkuv Labtiumi, veoki- ning treilerimüügiga tegeleva Raskone ja lennujaamade operaatori Finavia töötajad.
Finavia, mis haldab Soome lennujaamasid, teatas Yle vahendusel, et lennujaamad peaksid töötama ja streik ei puuduta rahvusvahelisi lende Helsingi Vantaa lennujaamas. Soome siselendude puhul tuleb arvestada võimalike hilinemistega.
Samuti puudutab streik siselaevavedusid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ametiühingu liikmed protestivad valitsuse otsuse vastu, mis näeb ette Destia ja Labtiumi erastamise ning Raskones enamusosaluse müümist. Streikijate hinnangul on tegemist lühinägeliku otsusega ning kahjustab riigi rikkust.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta 2025 tõi Euroopa teemaksusüsteemidesse mitmeid uuendusi. Järgnevatel kuudel on neid oodata veelgi - mitmed riigid uuendavad tehnoloogiat ning paljud lisavad CO₂-põhiseid tasusid veokitele, et täita ELi kliimapoliitika eesmärke. See tähendab, et maanteeveofirmad peaksid juba täna mõtlema seadmete uuendamisele ja uute reeglitega kohanemisele, et tagada vastavus nõuetele ja säästlikkusele.