"Ostuhetk langes huvitavale ajale," kommenteeris Linnatakso uue omaniku Rusovella esindaja Artur Kim. Kinnisvarafirma sisenes taksondusse, kuna põhialal sai töö otsa.
"Tol hetkel tundus pakkumine mõistlik ja ise usun tänagi, et oli mõistlik. Eks paari aastaga ole näha."
Kas tegemist on siis vahepeatusega? "Sellest, kas jätkame tegevust, ostame kedagi üles või ühineme kellegagi, on targem kevadel rääkida. Praeguse seisuga jätkame taksoäris mitu aega," kommenteeris Kim. "Vahepeatuseks ei ole praegu just parim aeg."
Töötajaile või klientidele omanikevahetus kohe muutusi kaasa ei too. "Vaja on hakata taksoteenuse sisulist poolt ehk teenuse kvaliteeti parandama," selgitas plaane Kim. Tähendab see tellimuste täitmist taksopeatustest, sest raadioteel saadavate tellimuste arv on väike ning konkurendid on aasta alguses alustatud hinnasõjaga siin, samuti keskendumist ärikliendile. Sama teevad ka näiteks Tulika ja Tallink Takso ehk konkurents kliendisegmendile on suur. Mille poolest Linnatakso eristuda plaanib.
Hinnasõda Kimi sõnul ei tule, hindade langetuskampaaniaga pole firma ka sel aastal kaasa läinud. "Hinnalangus pole õige, see on ühekordselt hea. Pigem täiendame teisi, näiteks kui Tulikal on abiautosid vaja," selgitas Kim.
Linnatakso minimaalne eesmärk on sel aastal nullijõudmine. Kaheksa kuu tulemused aga lubavad Kimi sõnul oodata kasumit.
Seotud lood
Eesti suuremate ja nimekamate taksofirmade hulka kuuluv Linnatakso vahetas veebruaris omanikku.
Tänapäeva ärikeskkonnas, kus kiirus, täpsus ja paindlikkus määravad edu, on logistikast saanud ettevõtte konkurentsivõime tuum. Nutikas ladu pole enam pelgalt kuluefektiivne lahendus – see on strateegiline eelis, mis aitab ettevõttel eristuda, kasvada ja kiiremini reageerida turu muutustele.