Homme selgub, kas ametiühingute, teiste seas logistika valdkonna, liikmed hakkavad paari nädala pärast streikima. Põhjuseks uus töölepinguseadus, mis tahetakse asjaosaliste sõnul jõustada „töötajaist teerulliga üle sõites“.
Homseks kutsus Eesti Ametiühingute Keskliidu juhatus kokku haruliitude esindajaist koosneva töörühma, et arutada võimalikke aktsioone olukorras, kus töölepinguseadus tahetakse jõustada kolmepoolse kokkuleppeta, kirjutas Postimees.
Otsuse, kas streigis osaleda, langetab iga ametiühinguliit ja ettevõte iseseisvalt, kuid võib arvata, et seekordne tööseisak tuleks üleriigiline. Eesti Transpordi ja Teetöötajate Ametiühingu esimees Peep Peterson ütles, et kuna poliitilist kokkulepet ei sündinud, tuleb midagi ette võtta, ja juttu on olnud kõige karmimatest meetmetest. Eesti Sõltumatu Meremeeste Ametiühingu (EMSA) esimees Kaia Vask lisas samuti, et kui vaja, siis tuleb välja minna.

Seotud lood

Uudised
  • 20.05.09, 10:59
Ametiühingud valmistavad ette protestiaktsioone
Eesti Ametiühingute Keskliit kutsus tänaseks kokku töörühma, mis hakkab ette valmistama protestiaktsioone juhuks, kui riik tahab töölepingu seaduse jõustada ilma kolmepoolse kokkuleppeta.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.06.26, 15:49
Rohkem kui kümme aastat ühisel teel. DHL ja Mercedes-Benz ehitavad usaldust iga saadetisega
Logistikaäris on ootused lihtsad – saadetis peab jõudma õigel ajal õigesse kohta. Selle taga on aga tuhanded kilomeetrid, sajad peatused ja töövahendid, mille peale peab saama alati kindel olla. Just seepärast on DHL usaldanud Mercedes-Benzi tarbesõidukeid juba enam kui kümme aastat ning koostöö Vehoga on selle aja jooksul kujunenud oluliseks osaks ettevõtte igapäevasest tööst.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele