Statistikaameti andmeil suutsid mullu kasumit kasvatada vaid veonduse, laonduse ja side ning kalanduse valdkonnas tegutsevad ettevõtted.
Esialgsetel andmetel oli veonduse, laonduse ja sidesektori 2008. aasta kogukasum 7 miljardit krooni, mis on 13% suurem kui aasta varem. Ettevõtlussektori kogukasum oli 30 miljardit krooni, mis oli neljandiku võrra väiksem 2007. aasta kasuminumbrist.
Veondusega seotud ja veondust abistavatel tegevusaladel, sealhulgas ka reisibürood, tegutsevate ettevõtete kasum oli ca 3 miljardit, kasvades aastaga ca 15 %.
Kasumlikult tegutseti ka raudteeveonduses, kus 107 miljoni kroonisest kasumist 2007. aastal kasvatati kasuminumbrit 53% - kogukasum möödunud aastal oli 165 miljonit.
Märkimisväärne oli hüpe veetranspordisektoris, kus ligi 830 miljoni krooni suurusest kahjumist sai aastaga 125 miljoni suurune kasum.
Maismaaveonduse (v.a raudteeveod) valdkonna ettevõtted pidid leppima mullusest 55 % väiksema kasumiga, kogukasum aastal 2008 oli 659 miljonit krooni.
Mitte kõik sektorisse kuuluvad valdkonnad ei saanud aga rõõmustada kasumi üle. Ligi 15 % suurema kahjumiga kui 2007. aastal pidid mullu leppima õhutranspordis tegutsevad ettevõtted. Õhutranspordi kahjum kasvas 193 miljonilt kroonilt 222 miljonile.
Posti- ja kulleriteenistuse kahjum jäi aastaga 24% väiksemaks. Kui 2007. aastal oli kahjum 17,7 miljonit krooni, siis mullune kahjum oli vaid 4,2 miljonit.
Seotud lood
Eesti ettevõtlusmaastikul on viimastel aastatel ilmnenud murettekitav trend: maksuvõlgade ja pankrottide arv kasvab märgatavalt. Statistika näitab, et maksuvõlglaste arv on viimase kolme aastaga suurenenud 35% ning pankrotis ettevõtete arv koguni 48%. Sellises olukorras on oluline, et ettevõtted saaksid oma võlanõuded kiiremini ja efektiivsemalt lahendatud. Siin tulebki appi Infopanga võlaregister, mis pakub innovatiivset ja praktilist lahendust võlgnikega tegelemiseks.