Tänase seisuga onraudteesektoris
koondatud juba üle 300 töötaja, kuid eeldatavasti kaotab töökoha veel500
inimest. Raudteelaste ametiühing otsustas pikettida.
Enamus raudteelt koondatud töötajatest olidseotud transiidiga.
Eesti raudteelaste ametiühingu teatelotsustati 30.mail, etselle aasta 12.juunil kell 9.30 toimub valitsuse hoone ees pikett. Sellega tahetakse valitsusele meelde tuletada tema enda lubadusi.
Peaminister Ansip ütles mullu: „Eestile ei ole transiidi tähtsus oluline ja koondatavad töötajad leiavad teise töö kõrgema palgaga“.
Artikkel jätkub pärast reklaami
„Aasta jooksul oli palju poleemikat transiidi teemal, kuid positiivseid muudatusi see ei toonud. Tegelikkuses põhjustas see paljude töökohtade kaotamist. Riik ei saanud 7 mld krooni riigikassase, mis mõjus ja hakkab veel mõjuma Eesti elanike heaolule,“ kommenteeris raudteelaste ametiühingu esimees Oleg Tšubarov.
„Arvan, et valitsuse mittekompetentne ja kergemeelne suhtumine transiiti on toonud suure majanduslanguse. Langus on mõjutanud mitte ainult raudteed, vaid ka mere- jametsanduse valdkonda, keemia- ning metallitööstust. Samuti mõjutab see olukord hindade tõusu kaubanduses ja teeninduses. Valitsus oma tegevusega aitas hävitada seda, mis tõi reaalselt tulu Eesti riigile. Sealjuures ei tehtud midagi, et peatada majanduslangust,“ lisasTšubarov.
Seotud lood
Alates 1. detsembrist 2024 hakkasid kehtima liikluskindlustuse seaduse muudatused, mis laiendasid kindlustuskohustust paljudele töömasinatele. Nüüd peab ettevõte arvestama, et isegi registreerimata tõstuk või murutraktor võib vajada liikluskindlustust – sõltuvalt tema tehnilistest omadustest ja kasutusviisist.