30. november 2007
Jaga lugu:

Rongisõit läheb uuest aastast kallimaks

Elektriraudtee tõstab alates 7. jaanuarist elektrirongide piletite hindu, keskminehinnatõus on ligikaudu 11%.

Seoses infrastruktuuri tasude suure kasvu ning töötajate palgakasvuga tõuseb ühekordsete piletite hind kuni 3 krooni ning 30 päeva kaartide hind kuni 50 krooni, teatas ettevõtte.

Elektriraudtee juhatuse liikme Kuldar Väärsi sõnul on rongipiletite hindade muutmise peamiseks põhjuseks opereerimiskulude oluline tõus. „Hindade muutmise peamiseks põhjuseks on kasvavad opereerimiskulud. Kahekordistunud on infrastruktuuritasud. 2008. aastal kasvab ka läbisõidu maht, mis tähendab, et elektrirongid sõidavad senisest tihedama graafikuga. Tõusevad ka kulud veoenergiale ning tööjõukulu," kommenteeris Väärsi.

Jaanuari algusest kasvab näiteks ühe korra pileti hind Elektriraudtee 2. tsoonis 15 kroonilt 17 kroonile ja 3. tsoonis 20 kroonilt 23 kroonile. Uute 30 päeva kaartide hind on 2. tsoonis 400 krooni senise 350 krooni asemel.

Elektriraudtee toob 2008. aasta mai lõpust liinile uue kiirrongi, mis hakkab liikuma Aegviidu ning Tallinn vahel, muutes tipptundidel reisimise oluliselt kiiremaks. Eeldatav sõiduaeg Aegviidust Tallinnasse on 45 minutit. Ka avab Elektriraudtee järgmisel aastal 3 uut peatuskohta. Elektriraudteel on kavas koostöös kohalike omavalitsustega välja arendada pargi ja reisi süsteem, mis võimaldab jätta auto rongi peatuse juurde parklasse ning istuda mugavalt ümber rongile.

Elektriraudtee AS teenindab reisijaid Tallinn-Aegviidu, Tallinn-Keila-Riisipere, Tallinn-Keila-Paldiski ja Tallinn-Keila-Klooga-Rand liinidel. Aastas teenindab Elektriraudtee AS 3,25 miljonit reisijat.

Piletitulu teenis Elektriraudtee AS möödunud aastal kokku 30,3 miljonit krooni. Esialgsete andmete kohaselt kattis piletitulu möödunud aastal ca 33% elektrirongiliikluse kogukuludest. Ülejäänud kaks kolmandikku kuludest kaetakse riigipoolse toetusega.

Jaga lugu:
LOGISTIKA UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad logistikauudised igal nädalal enda postkasti.

Logistikauudised.ee toetajad:

Enimloetud
Tõnu Tramm
Tõnu TrammLogistikauudised.ee juhtTel: 52 777 80tonu@logistikauudised.ee
Lilia Roos
Lilia RoosReklaami projektijuhtTel: 585 485 10lilia.roos@aripaev.ee