• 29.10.25, 12:55

Amservi tegevjuht: Lätis müüdi tänavu esimest korda ajaloos rohkem uusi autosid kui Eestis

00:00
  • Marion Lehes
Amservi tegevjuht: Lätis müüdi tänavu esimest korda ajaloos rohkem uusi autosid kui Eestis

Eesti autoturg on langenud viimaste aastate madalaimale tasemele, samal ajal kui Lätis ja Leedus on müük teinud tugeva hüppe – seal kasvab uute autode arv mitmekümne protsendi võrra. Saates „Äripäeva TOP“ räägib Amserv Auto tegevjuht Rene Varek, kuidas automaks ja majandusolukord on muutnud inimeste ostukäitumist ning miks võib autoturu taastumine võtta veel aega.

Varek selgitab, kuidas Amserv on keerulisel ajal oma tegevust ümber korraldanud, milliseid investeeringuid on tehtud ja millised plaanid on lähiaastateks. Juttu tuleb ka tööjõuprobleemidest – milliseid oskusi on autoturul kõige raskem leida ning kuidas ettevõte püüab spetsialiste hoida. Lisaks vaadatakse kaugemasse tulevikku: milline võiks olla automüügi ja liikumise pilt kümne aasta pärast ning kuidas tehnoloogia kogu sektorit ümber kujundab.

Saates räägitakse ka sellest, kuidas läheb naaberriikide autoturul, kui populaarseks on muutunud rendi- ja liisingulahendused, kuidas keerulisel ajal klienti hoida ning milliseid autosid eelistavad nooremad ostjad ja miks.

Saadet juhib kaubandus.ee toimetaja Marion Lehes.

Pildil Amserv Auto tegevjuht Rene Varek. Autor: Ardo Kaljuvee

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele