Euroopa lennujaamad hoiatavad: uus piirisüsteem toob kaasa suured viivitused

Euroopa lennujaamad löövad häirekella, et värskelt Schengeni alal kasutusse võetud uus piirikontrollisüsteem võib põhjustada kuni kolmetunniseid viivitusi.
“See olukord muutub lähikuudel ja kindlasti suve tipptundidel lihtsalt kontrollimatuks,“ hoiatas Lennujaamade Rahvusvahelise Nõukogu Euroopa juht.
  • “See olukord muutub lähikuudel ja kindlasti suve tipptundidel lihtsalt kontrollimatuks,“ hoiatas Lennujaamade Rahvusvahelise Nõukogu Euroopa juht.
  • Foto: Reuters/Scanpix
Euroopa 15 riigi lennujaamad on teatanud võimalikest suurtest viivitustest, mis tulenevad Euroopa Liidu uue elektroonilise piirikontrolli süsteemi kasutuselevõtmisest.

Seotud lood

Uudised
  • 16.04.26, 14:32
Reform Euroopa tolliliidus: väikesaadetiste maksuvabastus kaob, andmed koondatakse ühte keskusesse
Sel nädalal kiitsid Euroopa Liidu liikmesriigid heaks tolliliidu reformi, millega kaotatakse väikesaadetiste maksuvabastus, koondatakse erinevate riikide tolliandmed ühtsesse andmekeskusesse ning lihtsustatakse suuremate ja usaldusväärsemate tarnijate tolliprotseduure.
Uudised
  • 15.04.26, 11:31
Tallinna lennujaama reisijate arv jäi mullu samaks, veetud kauba kogus suurenes
Statistikaameti andmetel läbis 2025. aastal Tallinna lennujaama ligi 3,5 miljonit reisijat, jäädes aasta varasemaga samale tasemele. Riigisisene lennuühendus Tallinna ja saarte vahel vähenes, õhusõidukitega veetud kauba ja posti kogus aga suurenes.
Saated
  • 10.04.26, 09:30
Tallinna lennujaama juht: kallim lennukikütus on jõudnud piletihindadesse
Iraani sõja tõttu kallinenud lennukikütus on jõudnud juba piletihindadesse, ütles Tallinna lennujaama juht Riivo Tuvike.
Uudised
  • 06.04.26, 12:34
„Kaks kanget“ sihivad osalust Portugali lennufirmas
Portugali riik pani mullu müüki 49,9% osalusest riiklikus lennufirmas TAP Air Portugal, sellest 5% on reserveeritud töötajatele. Kui algselt konkureeris ülejäänud osale kolm lennufirmat, siis etteantud tähtajaks laekus kaks pakkumist, mis mõlemad on vägagi tõsiseltvõetavad.
  • ST
Sisuturundus
  • 29.04.26, 12:55
Kas teadsite, et tõstukid ja laadurid vajavad liikluskindlustust ka kinnisel territooriumil
Liikluskindlustus on kohustuslik ka paljudele sellistele töömasinatele, millel puudub kohustus liiklusregistris registreerimiseks. See puudutab otseselt logistika- ja laondussektorit, kus igapäevaselt kasutatakse tõstukeid, laadureid ja muud liikuvat tehnikat. Sageli arvatakse ekslikult, et eravalduses kasutatav masin liikluskindlustust ei vaja, kuid tegelikkuses võib selle puudumine tuua kaasa märkimisväärse kulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele