Merendussektori kasvuhoonegaaside heite vähendamiseks liidetakse valdkond Euroopa Liidu heitkogustega kauplemise süsteemiga. Viimane on end energiatootmises ja tööstuses tõestanud efektiivse heitkoguste vähendamise vahendina.

- Kasvuhoonegaaside heitkogustega kauplemise süsteem laieneb merendussektorile.
- Foto: Andras Kralla
“Kliimamuutuste pidurdamiseks peavad kõik valdkonnad vaatama üle oma kasvuhoonegaaside jalajälje. Heitkogustega kauplemise süsteem annab heitele konkreetse hinna, mis suunab ettevõtjaid innovatsioonile ehk otsima nutikaid ja keskkonnasõbralikke lahendusi heite vähendamiseks,” ütles kliimaminister Yoko Alender.
Seotud lood
Kuidagi on läinud nii, et juba aegade algusest alates on maailma loodud väga erinevaid inimesi. Kõigil omad soovid, eelistused ja vajadused. Mõnele meeldivad suured sedaanid, teistele aga väledad sportautod, kolmandad janunevad jalustrabava luksuse järele. Nimekiri võiks kujuneda lõpmatuks. Mina olen aga paadunud busside, mahtuniversaalide ja „pirukate“ fänn, kirjutab autohuviline Väino Laisaar.