Eesti ja Läti alustasid ühise projektiga, mille eesmärk on uurida kestlike ehk keskkonnasäästlike lennukikütuste tootmisvõimalusi oma riikides. Projekti läbiviimiseks eraldas Euroopa Komisjon mõlemale riigile 200 000 eurot.

- Kestlikud lennukikütused koormavad keskkonda vähem.
- Foto: Andres Haabu
Kliimaministeeriumi lennundusosakonna juhataja Taivo Linnamägi sõnul loob projekt eeldused keskkonnasõbralikumaks lennunduseks. „Kestlikud lennukikütused aitavad märkimisväärselt vähendada lennundussektoris tekkivaid heitkoguseid. Juba täna leiavad keskkonnasõbralikumad kütused lennunduses kasutust, kuid kliimaeesmärkide täitmiseks tuleb oluliselt tõsta tootmismahte ning muuta kütused laialt kättesaadavaks,” sõnas Linnamägi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Suvi on aeg, mil paljudel ettevõtetel on kõrghooaeg – klientide huvi kasvab, hooajalised tooted ja teenused on populaarsed ning laienemisplaanid saavad hoogu juurde.