Eelmisel aastal registreeris ERGO kindlustus 70 väikelaeva õnnetusjuhtumit, millest suurim kahju ulatus kuni 68 000 euroni. Peamiselt on juhtumite põhjuseks millelegi otsasõit, ent uue negatiivse trendida on lisandunud vargused ja paatide lõhkumised. Väikelaevade õnnetuste keskmine kahju ulatub 7000 euroni.
Väikelaevade populaarsus on hüppeliselt kasvanud.
  • Väikelaevade populaarsus on hüppeliselt kasvanud.
  • Foto: Andres Haabu
Transpordiameti andmetel on väikelaevade populaarsus hüppeliselt kasvanud. Kui näiteks 2013. aastal oli Eestis arvel ligi 26 000 väikelaeva ja alla 12 meetrist alust, siis tänavu on neid juba ligi 35 000. Kümme aastat tagasi oli väikelaevajuhi tunnistus 14 500 inimesel, nüüd on neid üle 30 000 ning need arvud liiguvad mereriigile kohaselt kasvutrendis.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 11.06.26, 09:58
Kaugloetavad tahhograafiandmed tõhustavad oluliselt logistikaettevõtete tööd
Transpordiettevõtete jaoks on digimeerik ehk digitahhograaf olnud aastaid eelkõige kohustuslik seade, millega kaasneb suur hulk andmeid, aruandlust ja administratiivset tööd. Tegelikult peitub samades andmetes aga võimalus muuta kogu logistika juhtimine märksa kiiremaks, täpsemaks ja kuluefektiivsemaks.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Logistikauudised esilehele