Riiklik lennundusohutusprogramm sai allkirjastatud
Teisipäeval, 30. aprillil allkirjastasid transpordiameti peadirektor Priit Sauk ja lennundusteenistuse direktor Üllar Salumäe Eesti riikliku lennundusohutusprogrammi.
„Programmi eesmärk on määrata kindlaks strateegilised eesmärgid lennundusohutuse parendamiseks lähtudes Eesti lennundust peamiselt ohustavatest riskidest ning kajastada tegevusi nende riskide maandamiseks ja saavutada seeläbi pidev ohutuse kasv jätkuvalt kasvavas lennundusvaldkonnas,“ selgitas Transpordiameti lennundusteenistuse direktor Üllar Salumäe.
Transpordiettevõtete jaoks on digimeerik ehk digitahhograaf olnud aastaid eelkõige kohustuslik seade, millega kaasneb suur hulk andmeid, aruandlust ja administratiivset tööd. Tegelikult peitub samades andmetes aga võimalus muuta kogu logistika juhtimine märksa kiiremaks, täpsemaks ja kuluefektiivsemaks.